Hikayemiz - Rose&Cure - Saf Gül Suyu ve Gül Yağı
RoseandCure Ayten Altıntaş

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. 1980 yılından, emekli olduğum 2016 yılına kadar “Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Tıp Tarihi ve Etik” anabilim dalında görev aldım. Şu an Medipol Üniveritesi’nde Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı olarak görevime devam ediyorum. Sadece gül konusunda 40’ın üzerinde makalem, 7 Türkçe, 1 adet de İngilizce kitabım bulunmaktadır.

 

Gül ile yollarım bundan tam 15 yıl önce kesişti. Bir tıp tarihçisi olarak Osmanlı Tıbbı hakkında yaptığım araştırmalar sırasında gülün tedavi edici ve şifa verici özellikleriyle tanıştım. Gülün, Kadim tıptaki tedavi edici özellikleri ve yapılan bilimsel araştırmalardaki ilaç olma potansiyeli beni çok heyecanlandırdı. Bu konudaki çalışmalarıma ağırlık verip araştırmaya başladım.

 

Bu 15 yıllık süreçte, birçok firmaya daha iyi bir gül suyu ve gülden elde edilebilecek ürünler konusunda çeşitli danışmanlıklar verdim. Isparta gülünün önemini yurtiçi ve yurtdışında duyurmaya çalıştım. Şimdi faydasına ve şifasına çok inandığım bu ürünü kendi bahçemden çıkan güllerle üretmeye başladım.

 

Hedefim, geleneksel tıptaki kadim bilgileri kullanarak ürettiğim ve bir benzeri olmadığını bildiğim bu şifalı ürünün tüm dünyada hakettiği yere gelmesi ve diğer üreticilere yol açması.

Hikayemiz

Mesaj Yaz
Merhaba Yarımcı Olabilir Miyim ?
Merhaba Yarımcı Olabilir Miyim ?